Atskats uz LJP līdzdalību starptautiskajā konferencē par inovatīvu brīvprātīgo darbu

12.oktobrī, Polijas pilsētā Rybnik biedrība "Sociālās inovācijas centrs" (SIC) sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi (LJP) rīkoja starptautisku konferenci "Innovating volunteering", kurā piedalījās jaunieši un darbā ar jaunatni iesaistītie no Latvijas, Polijas, Rumānijas, Igaunijas un Lietuvas. socapKonferencē LJP jaunieši dalījās pieredzē ar inovatīviem brīvprātīgā darba prakses piemēriem, un kopā ar pārējiem dalībniekiem meklēja risinājumus jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai Eiropas Brīvprātīgajā darbā (EBD).

Konference tika atklāta ar informāciju par projektu “Sociālais kapitāls kā rīks jaunatnes pilsoniskai līdzdalībai Austrumeiropas valstīs” (SOCAP) idejām un mērķiem, labās prakses piemēriem brīvprātīgā darba organizēšanā un katras valsts pārstāvēto organizāciju prezentāciju. Turpinājumā izskanēja Polijas pārstāvju prezentācijas par vietējo organizāciju pieredzi.

Konferencē LJP pārstāvēja - altAs69JT4hhOn-1iEJVtX198HUt55t-aC_xs1HtYAcSd9PKrista Lubiņa, Anastasija Galkina un Edgars Kozuliņš. LJP jaunieši par ļoti vērtīgu atzina projekta dalībvalstu - latviešu, igauņu, poļu, lietuviešu un rumāņu jauniešu prezentācijas par jaunieviestām metodēm brīvprātīgajā darbā, lielām iniciatīvām un radošām pieejām darbā ar jauniešiem.
Jaunieši dalījās ar savu individuālo pieredzi brīvprātīgajā darbā - no "pirmajiem soļiem’’  līdz dalībai starptautisku pasākumu organizēšanā, īpaši uzsvērot brīvprātīgā darba sniegtās iespējas karjeras izaugsmē nākotnē.
Citu valstu pārstāvji atzinīgi novērtēja LJP pieredzi un metodes "Jaunietis- jaunietim" labās prakses piemēru darbā ar jauniešiem, atzīstot, ka tā ir efektīva metode darbā ar jauniešiem. Tāpat, LJP saņēma īpašu uzslavu no konferences dalībniekiem par jauniešiem sniegto iespēju daudzveidību piedalīties plaša spektra pasākumos, arī to organizēšanā.

Konference noslēdzās ar radošo darbnīcu, kurā dalībnieki veidoja pasakas par inovatīvu brīvprātīgo darbu. Izmantojot šo radošo metodi, dalībnieki vairāk saliedējās un pilnveidoja savu prasmi, kā neformāli pasniegt brīvprātīgā darba ideju citiem.socap

Par gūto pieredzi konferencē Krista Lubiņa stāsta, ka "ieklausīšanās citu jauniešu brīvprātīgā darba stāstos, pārliecībā un pieredzē, un daloties ar savu pieredzi Latvijas Jaunatnes padomē, arī mani motivēja nebaidīties no lieliem sapņiem un to īstenošanas. Paldies par iespēju piedalīties!"

"Paldies par iespēju piedalīties projekta SOCAP rīkotajā konferencē! Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar citu valstu pārstāvjiem.Prezentācijas, ko katra valsts prezentēja par viņu valstu brīvprātīgo darbu, bija izglītojošas, radošas un iedvesmojošas. Šis brauciens deva iespēju iepazīties ar igauņiem, lietuviešiem, rumāņiem un galu galā - ar pašiem latviešiem, iegūt jaunus draugus un noderīgus kontaktus. socapPavadītais laiks ceļā, sniedza iespēju uzzināt par igauņu un lietuviešu kultūru un sadraudzēties ar citiem jauniešiem. Pēc brauciena varu teikt visu to labāko," par savu pieredzi stāsta Anastasija Galkina.

"Šis projekts dažiem bija iespēja uzdrīkstēties izteikt savu viedokli, ieklausīties citu pieredzē, iegūt jaunus kontaktus un uzdrīkstēties pieņemt lielus mērķus nākotnei. Jauniešu lielākā problēma ir bailes no runāšanas. Līdz ko jaunietis sāk runāt par saviem sapņiem un tos īstenot, notiek lielas lietas," tā atzina Dariusz Stawik, Katovices (Polija) brīvprātīgo centra pārstāvis.

LJP jauniešu sagatavotā prezentācija: Volunteer work - what's in it for me.

socap

Konference tika organizēta projekta “Sociālais kapitāls kā rīks jaunatnes pilsoniskai līdzdalībai Austrumeiropas valstīs” (SOCAP) ietvaros. Projektu īsteno biedrība “Sociālais inovāciju centrs” sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un partneriem no Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības programmas „EIROPA PILSOŅIEM” (2014-2020) atbalstu. Projekta ietvaros tiek īstenotas daudzveidīgas aktivitātes jauniešiem un jaunatnes līderiem gan Latvijā, gan partneru valstīs. Plašāka informācija par projektu: www.socialinnovation.lv

logo_ljp sic  socap_logo    ep  for_citizens


Dalies:

Aktuāli