Atskats uz LJP līdzdalību Latvijas Lauku kopienu parlamentā

Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) brīvprātīgie un Mediju grupa no 3. līdz 5.jūnijam piedalījās Līgatnē notiekošajā otrajā Latvijas Lauku kopienu parlamentā. Pasākuma mērķis bija rast risinājumus lauku attīstībai, izaugsmei un ilgtspējai. Pasākumu atklāja un dalībniekus uzrunāja prezidentsLatvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa- Lukaševica, Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un Anita Seļicka, biedrības "Latvijas Lauku forums" izpilddirektore.

Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros, pasākumu organizēja biedrība “Latvijas Lauku forums”, kurai LJP brīvprātīgie un Mediju grupas jaunieši sniedza atbalstu, nodrošinot dalībnieku reģistrāciju, informācijas centra darbību, fotografēšanu un filmēšanu pasākuma laikā. Pasākumā piedalījās kopienu līderi, organizāciju un pašvaldību pārstāvji, lēmumu pieņēmēji, 20150603-DSC_0507lauku attīstības jautājumu speciālisti un citi interesenti no visas Latvijas, Eiropas Savienības un citām valstīm.

Pasākuma ietvaros tika organizētas dažādas tematiskās sesijas par lauku ekonomiskā potenciāla stiprināšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanu, iedzīvotāju mobilitātes un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu un starptautisko sadarbību.

Pasākuma programma.

Parlaments  noslēdzās ar kopīgi izstrādātu rezolūciju, kura iekļauj kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajos 2 gados un ilgtermiņā. Rezolūciju, ar aicinājumu iesaistīties tās īstenošanā, dalībnieki nodos atbildīgajām iestādēm Latvijā un Eiropas Savienībā. BD_MGLatvijas kā prezidējošās valsts izstrādātā lauku kopienu rezolūcija tiks iekļauta arī diskusijās 2015. gada Eiropas Lauku parlamentā Skotijā.

Foto reportāža. Autori: LJP Mediju grupa

Valsts prezidenta uzruna. LTV ziņu sižets. TV3 ziņu sižets [16:30].

eu2015ljp sif logo


Dalies:

Aktuāli