Atskats uz konferenci “LĪDZDALĪBA=PARTNERĪBA?”

Sadaļa
alt

Šī gada 22. februārī Latvijas Jaunatnes padome piedalījās NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes rīkotajā konferencē “LĪDZDALĪBA=PARTNERĪBA?”.

Konferencē NVO kopā ar valsts pārvaldes pārstāvjiem diskutēja par interešu pārstāvniecības efektivitāti, finanšu pieejamību un ilgtspēju, kā arī vērtēja Memoranda padomes darba efektivitāti, diskutējot par Memoranda padomi kā līdzdalības instrumentu. Konferences noslēgumā darba grupas prezentēja secinājumus un iepazīstināja ar ieteikumiem, tostarp aicinot veicināt partnerību veidošanu gan starp NVO, gan NVO un valsts pārvaldes iestādēm, nodrošināt aktīvāku komunikāciju ar sabiedrību un labo kampaņu popularizēšanu.

Tāpat dalībnieki ieteica pašvaldībām un valsts iestādēm vairāk deleģēt funkcijas nevalstiskajam sektoram, kā arī jaunajām organizācijām piemērot vieglākus nosacījumus, radot NVO inkubatoru. Savukārt Memoranda padomei rosināja, piemēram, atjaunot Ministru prezidenta, nozaru ministru un NVO trīspusējās tikšanās reizi gadā, sniegt atbalstu pārstāvjiem un attīstīt tiešsaistes līdzdalības formas, tai skaitā komentēšanu tiešsaistē.

Kopumā konferencē “LĪDZDALĪBA=PARTNERĪBA?”, kas notika Ministru kabineta telpās, pulcējās vairāk nekā 80 NVO un valsts pārvaldes pārstāvju no visas Latvijas.

 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli