Aktualizēs vakcinācijas nepieciešamību jauniešu vidū

Sadaļa

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece uzver, ka līdz jaunā mācību gada sākumam atlikušas vairs tikai 34 dienas, un tas nozīmē, ka tuvāko nedēļu laikā arī studentiem ir jāmobilizējas, lai rudenī varētu atsākties drošs un kvalitatīvs studiju process. "Aicinu ieklausīties zinātnieku un ārstu argumentos un ņemt piemēru no tiem 77% augstskolu mācībspēkiem, kuri jau ir vakcinējušies un ar nepacietību gaida klātienes tikšanos ar saviem studentiem," saka ministre.

Latvijas Jaunatnes padomes valdes locekle Anna Norvele uzskata, ka vakcinācija ir iespēja jauniešiem būt jauniem un izbaudīt priekšrocības, ko sniedz apmaiņa projekti, semināri, mācības un nometnes. "Vakcinācija ir mūsu iespēja un atbildība. Tā ir mūsu atbildība pret sevi un apkārtējiem, savu ģimeni un kopienu - pasargāt vienam otru, visu paaudžu cilvēkus, arī tos, kas baidās, arī tos, kas joprojām netic pandēmijai. Mēs visi esam pelnījuši dzīvot un dzīvot kopā - tikties, ceļot, apskauties, mācīties un būt. Un tā ir mūsu iespēja atgriezties pasaulē, kur jauniešiem ir iespēja būt jauniem - ceļot, iegūt kvalitatīvu izglītību, doties apmaiņas projektos un izpētīt pasauli, radīt jaunu pamatu savai un savu apkārtējo dzīvēm." 

Latvijas Studentu apvienības prezidents Kristafers Zeiļuks uzskata, ka studijas nav tikai zināšanu apmaiņa starp pasniedzēju un studējošo, tās nāk komplektā ar citiem cilvēkiem, kas piedalās šajā ceļā uz izglītību. "Mācību laikā satiktie cilvēki kļūst par draugiem uz dzīvi, par biznesa partneriem, nodibina ģimenes. Mācoties attālināti, mums šādas iespējas tiek atņemtas. Man pietrūkst čalas augstskolu gaiteņos un pilnās auditorijas, dzīvība un nepārtrauktā tīklošanās. Zinātne mūs ir aizvedusi līdz augstskolai - kādēļ mums uz to nepaļauties vēlreiz?" aicināja Zeiļuks.

Jāuzsver, ka vakcinēto īpatsvars 19-24 gadu vecu jauniešu vidū pagaidām ir tikai 40%.

Akcijā var iesaistīties ikviens publicējot savu stāstu par to, kāpēc Tev pietrūkst studijas, aktivitātes klātienē, teksta, foto vai video formātā sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Instagram, TikTok, izmantojot  tēmturus #plecupiepleca #studentivakcinējas #bezvakcinasnavuzvaras, ja vēlies šogad būt klātienē epidemioloģiski droši, vai arī padalīties ar savām labākajām atmiņām no aktivitātēm klātienē.  Iespējams, tieši tavs stāsts iedvesmos kādu vakcinēties, lai būtu iespējams piedzīvot īsto studenta dzīves garšu! 

Kādi ir izplatītākie mīti?  

Apskati Zāļu valsts aģentūras atspēkotos mītus par vakcīnām šeit.

Kā ar vakcīnu blakusparādībām?

Aktuālā informācija par saņemtajiem blakusparādību ziņojumiem.

Kur un kā pieteikties vakcinācijai?  

Ej uz https://manavakcina.lv/. Vietnē būs jāpieslēdzas pieteikuma veidlapai, izmantojot internetbanku, eID, eParaksts karti vai eParaksts mobile. Piesakoties būs jānorāda dati par sevi, kontaktinformācija un vēlamā vakcinēšanās vieta, jāatzīmē, vai ir konkrētas hroniskas slimības un vai strādājat profesijā, kas iekļauta prioritāro grupu sarakstā. Vari zvanīt arī pa tālruni 8989.  

Tā pat iesakām ieskatīties:  

  • Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajās atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem šeit
  • Lai varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūra  regulāri aktualizē un publicē jaunāko informācija par vakcīnu izstrādi, vērtēšanu un apstiprināšanu, tai skaitā par vakcīnu iedarbīgumu, kvalitāti un drošumu savas mājas lapas sadaļā “Covid-19 ziņas” . Tā pat ir pieejami fakti par vakcīnām. 
  • Nacionālā veselības dienesta sagatavotajā informācijā šeit

LJP akcijā piedalās kopā ar Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Rektoru padome, Latvijas Studentu apvienība, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments, Latvijas Universitātes Studentu padome, Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde, Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība u.c..

Atbalstītāji

Aktuāli