Aizvadīta LJP Vasaras akadēmija

18.-20.augustam, Cēsīs, viesu namā ‘’LASO’’ notika biedrības „Latvijas Jaunatnes padome” organizētā Vasaras akadēmija (LJP VA). LJP VA kopā pulcēja vairāk kā 50 dalībniekus no dažādiem Latvijas novadiem, daudzām Latvijas pašvaldībām un LJP dalīborganizācijām. LJP VA mērķis bija iegūt jaunas zināšanas, attīstīt kādas noteiktas prasmes un veidot attieksmes. LJP Vasaras akadēmijas programma tika veidota atbilstoši jaunatnes politikas dienaskārtībai un daudzveidīgā programmā ikviens interesents varēja atrast sev ko noderīgu un dalīties savās zināšanās ar citiem. LJP VA ietvaros dalībniekiem bija iespēja labāk iepazīt Latvijas Jaunatnes padomi, vairāk uzzināt par Strukturētā dialoga projektu un Strukturētā Dialoga vēstnieku-jauniešu programmu, tikties ar valsts pārvaldes institūciju un vispārizglītojošo skolu pārstāvjiem un iesaistīties LJP dalīborganizāciju rīkotajās aktivitātēs.


“LJP VA ilga 3 neaizmirstamas dienas. Uz LJP VA devās Jēkabpils jaunieši, kuri vēlējās piedalīties un izteikt savu viedokli par nākotnes perspektīvām jaunatnes jomā Latvijā un Eiropā. LJP VA iesaistījās Jēkabpils aktīvākie jaunieši, kuri vēlas lai jauniešiem nākotnē viss izdodas. LJP VA dalībnieki guva iespēju tikties ar jauniem cilvēkiem, kuri ir pirmo reizi vai arī, kuri jau piedalās vairākus gadus jaunatnes politikas un jaunatnes darba pasākumos”, Krista Ūbele, Jēkabpils.

Krista Ūbele iedvesmojās un līdzdarbojās, lai sniegtu plašākai publikai priekšstatu par LJP VA dalībnieku profilu:

Amanda Laura Abarte, Luksemburga.
Amanda, māksliniece, veģetāriete un vienkārši labs un pozitīvs cilvēks. Amanda pieteicās uz LJP VA, jo Eiropas Latviešu kongresā, kas notika jūlija beigās un kurā viņai bija iespēja piedalīties, viņa dzirdēja frāzi “Jaunieši ir tagadne!” Amanda noteikti ieradīsies arī nākošo gadu, bet iesaka citiem jauniešiem piedalīties dažādos kongresos, konferencēs, forumos, diskusijās, lai jaunieši varētu saprast, ko politikas veidotāji Eiropā un Latvijā dara jauniešu labā un kā mēs - jaunieši – varam līdzdarboties un sniegt savu ieguldījumu.
Marta Priede, Jēkabpils.
Marta, jautra, komunikabla un atklāta savās domās. Marta pieteicās uz Vasaras akadēmiju, jo viņai mans [Kristas] piedāvājums šķita interesants un viņa vēlējās iegūt gan jaunus draugus, gan uzzināt vispār, ar ko jaunieši var nodarboties gan Latvijā, gan Eiropā. Martai bija vēlme apmeklēt Vasaras Akadēmiju, lai iegūtu vēl vairāk informāciju. „Vasaras akadēmija nav vienīgais pasākums, kurā es ieradīšos, sadarbojoties ar LJP (Latvijas Jaunatnes padomi).”
Inese Šubēvica, LJP
Inese, atraktīva, jauka un “Latvijas Jaunatnes padome” Projektu programmas direktore. Inese bija viena no tiem cilvēkiem, kura bija ļoti izpalīdzīga, draudzīga un nekad neviens viņu neredzēja bez smaida. „Jaunieši man dod enerģiju, kas iedvesmo ar jauniešiem strādāt vēl vairāk.”
Edgars Muktupāvels, LJP
Edgars, interesants, ļoti jauks, un atklāts savās domās ar jauniešiem, kā arī ļoti izpalīdz jauniešiem. Edgars man deva enerģijas devu, kura noteikti ieveda radošuma sliedēs un tādu enerģijas devu nevēlētos pamest. Labprāt iesaku visiem pastrādāt ar viņu, jo tiešām - Paldies - ar viņu runājot, nekad nepazuda smaids no lūpām.
Edgars Kozuliņš, Rīga
Horeogrāfs, šova deju grupas "The Others" vadītājs un vienkārši ideāls cilvēks. Edgars ar LJP sadarbojas jau 4 gadus un noteikti var teikt, ka LJP ir daļa no viņa dzīves. Ar Edgaru runājot, viņš vēl vairāk motivē citus nepamest novārtā savus sapņus un vienkārši smaidīt. Un man šķiet, ka Edgars būtu tas cilvēks, ar kuru mēs Jēkabpils jaunieši vēlētos sadarboties.
Par LJP Vasaras akadēmiju
Vasaras akadēmija ir tā vieta, uz kuru aizbraucot, negribas braukt mājās. Mēs, jaunieši, sanākot vienā telpā, spējam paveikt kaut ko neaptveramu. Visi tie jaunieši, kurus bija iespēja satikt un iepazīt, bija fantastiski, jautri, izpalīdzīgi un arī saprotoši, jo, strādājot kopā, katru reizi savādākās grupās, varēja uzzināt aizvien vairāk un vairāk. Var tikai vēlēties vairāk laiku kopā, lai iepazītu viens otru vēl vairāk. Satiekot pārstāvjus no LJP, ir iedvesma darīt vēl un nepamest novārtā savas idejas un to īstenošanu. Ja LJP VA būtu vēl viena diena, tad noteikti es gribētu to pavadīt kopā tieši ar šiem cilvēkiem. Paldies LJP VA dalībniekiem, LJP dalīborganizāciju pārstāvjiem, kuri man palīdzēja apsvērt domas par nākotni. Es iesaku visiem piedalīties konferencēs, kongresos, akadēmijās, kur jauniešiem ir iespēja darboties kopā un apmainīties ar idejām savā starpā. LJP ir vieni no tiem, kas var palīdzēt.

Paldies, LJP VA organizatoriem par vienreizējām iespējām un informāciju, kas mums tika sniegta! Ticiet vai nē, nākotnē tas noteikti noderēs.
Paldies!: Patrīcijai Liepiņai, Martai Priedei, Romualdam Krūzam, Ritvaram Strodam, Amandai Steltei, Inesei Andersonei, Evijai Sīpoliņai, Ievai Gādmanei, Aigai Sležei, Amandai Laurai Abartei, Ērikam Krūmiņam, Edgaram Kozuliņam, Inesei Šubēvicai, Edgaram Muktupāvelam, Ēvaldam Kārkliņam, Aleksandram Oļeiņikovam, Marijai Vlasenko, Elīnai Ramānei, Ritai Kubuliņai, Mārtiņam Šteinam, Emīlam Anškenam un pārējiem jauniešiem un ikvienam LJP VA dalībniekam, kā arī Jēkabpils Pašvaldībai un Jēkabpils Sporta skolai par iespēju būt kopā!

Informāciju sagatavoja: Krista Ūbele, Jēkabpils

 

Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli