Aizritējušas pirmās līdzdalības domnīcas

Sadaļa

27. maijā Latvijas Jaunatnes padome organizēja pirmās līdzdalības domnīcas. Šīs aktivitātes ir daļa no projekta “LJP.3.0” un to mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par jaunatnes NVO un pilsoniskās līdzdalības aktivitātēm.

Pirmās darbnīcas norisinājās tiešsaistē - satiekot 28 jauniešus no Kazdangas pamatskolas un Kuldīgas skolām. Lai veiksmīgāk sasniegtu jauniešus ar vēstījumu par to, kāpēc ir noderīgi darboties jaunatnes NVO, savā stāstījumā dalījās Ance Brālīte, kura, pateicoties darbošanās pieredzei gan biedrībā “Izgaismo ideju”, gan līdzpārvaldē un jauniešu centros, ir ieguvusi papildus prasmes un zināšanas, kuras šobrīd palīdz veidot profesionālo karjeru. Savukārt Kuldīgas jauniešus iedvesmoja Daniela Reimane, kura pārstāvēja Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrību “Sprādziens”, stāstot par biedrības veidošanos, turpmākajiem plāniem un to, ka viens no lielākajiem ieguvumiem, iesaistoties jaunatnes nvo, ir kopības sajūta un jauniegūtie draugi.

Domnīcā jaunieši veica arī  praktisko uzdevumu - balstoties uz domnīcas teorijas daļu un izzinot dažādos līdzdalības veidus, jaunieši radīja plakātus, aicinot apkārtējo sabiedrību ieklausīties viņu vajadzībās, simboliski izvēloties “kluso protestu” kā viņu pilsoniskās līdzdalības veidu.

Šī aktivitāte ir daļa no mūsu projekta "LJP.3.0", kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli