Aizritējušas mācībās par sociālās ietekmes mērīšanu

Sadaļa
Aizritējušas mācībās par sociālās ietekmes mērīšanu

No 23. - 26. augustam Rīgā, projekta "Baltic: Youth: Impact" ietvaros norisinājās starptautiskās mācības par sociālās ietekmes mērīšanu.

Mācību laikā 26 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunatnes organizācijām un sociālajiem uzņēmumiem četru dienu laikā praktiski izmēģināja rīkus un metodes, kā apzināties savu darbības ietekmi, kādēļ svarīgi to mērīt un dalījās pieredzē.

Tāpat mācību laikā dalībnieki devās pieredzes apmaiņā pie sociālajiem uzņēmējiem Imanta Ziedoņa Fonds Viegli “Ziedoņa klase” pārstāvjiem un SIA "Free Riga" (Lastādijas kvartālā), kā arī uzzinājām, vai un kā savu sociālo ietekmi mēra arī LJP dalīborganizācija "Radošā apvienība jauniešiem Trepes". Par plašāku sociālās ietekmes mērīšanu, vērā ņemamiem aspektiem stāstīja arī Reach for Change Latvia pārstāvji un pētniece Veronika Felcis.

LJP projekta vadītāja šajā projektā Marija Cīrule dalās savās atziņās: "Viena no galvenajām atziņām pēc mācībām - sociālās ietekmes mērīšana ir iespēja parādīt savas organizācijas darbību citiem un apzināties arī pašiem, kas ir tas ieguldījums, ko sabiedrības labā veicam. Tomēr arī tā ir organizācijas atbildība apzināt savu sociālo ietekmi un arī par to stāstīt. Cilvēkiem ir jāzina, ko organizācija dara, lai to varētu atbalstīt vai, piemēram, tās aktivitātes varētu apmeklēt ar vien vairāk jauniešu".

Image removed.

Mācību laikā projekta partneri, t. sk. arī LJP, dalījās savā pieredzē praktiski izmēģinot vairākus rīkus ietekmes mērīšanai. LJP dalījās savā pieredzē, izmantojot metodes Problēmu koks un Risinājumu koks. Šīs metodes ļauj apzināties problēmas un risinājumus, kuriem organizācijai vairāk pievērst uzmanību un kā tieši izmērīt savas darbības ietekmes rezultātus. Apmācību laikā apskatītās metodes, kā arī vēl nepaskatītās tiks plašāk testētas, lai noslēgumā dalītos ar praktiskiem ieteikumiem un rīkiem, kā organizācijām mērīt savu sociālās ietekmes darbību.

Mācības ir daļa no LJP un sadarbības partneru - Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, Igaunijas Jaunatnes padomes, Stories for Impact (Igaunija) un GeriNorai (Lietuva) kopīgi īstenotā projekta. Projektā turpmāk plānotas tādas aktivitātes kā rīku un metožu ceļvedis, komunikācijas ceļvedis, par to, kā stāstīt par sociālās ietekmes mērīšanu, ieteikumi lēmumpieņēmējiem, kā arī rezultātu izplatīšanas pasākumi un vēl vienas mācības 2022. gadā rīku un metožu ceļveža testēšanai.

Projekta ietvaros tika apkopoti dažādi praktiski piemēri, kā jaunatnes organizācijas un sociālie uzņēmumi Baltijas valstīs mēra, apkopo un komunicē savu sociālo ietekmi, vairāk šeit.

Sociālās ietekmes pārvaldes pārskats Baltijas valstīs pieejams šeit.

Image removed.

Atbalstītāji

Aktuāli