Konference "Jaunas metodes darbā ar jaunatni pašvaldībās”

Šī gada 3. maijā,  Rīgā, Latvijas Jaunatnes padome piedalījās konferencē “Jaunas metodes darbā ar jaunatni pašvaldībās”, kuru organizēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.  Tajā piedalījās eksperti no Somijas, Austrijas un Lietuvas, kā arī pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Pašvaldību savienības un lielākajām Latvijas biedrībām. 

Pēc konferences dalībnieku diskusijām, lai uzlabotu pašvaldību darbu ar jauniešiem, 2017. gadā Jaunatnes starptautisko programmas aģentūra nolēmusi likt lielāku uzsvaru uz sistemātisku un ilgtermiņa darbības plānošanu, izveidojot projektu “Jaunatnes darba kvalitātes celšana savā pašvaldībā”. Jaunā projekta ietvaros, Valmieras, Limbažu, Kocēnu, Brocēnu, Saulkrastu, Dagdas un Auces pašvaldībām tiks sniegts individuāls atbalsts, lai izveidotu kvalitatīvu stratēģiju turpmākam darbam ar jaunatni. Taču uz konsultācijām un īpašām apmācībām par to, kā veiksmīgāk strādāt ar jauniešiem, tiek laipni aicināti pieteikties arī citu pašvaldību speciālisti. 

“Jauniešiem ir jāiesaistās un jāīsteno savas idejas, jo tieši jaunieši ir tie, kuri veic pozitīvas pārmaiņas Eiropā. Jo vairāk jauniešu iesaistīsies, jo vairāk pārmaiņu varam sagaidīt un būt gandarīti par to, ka dzīvojam vienotā Eiropā. Zinām, ka iesaistīt jauniešus un pamudināt viņus līdzdarboties nav no vieglākajiem uzdevumiem, tādēļ liela loma jāuzņemas pašvaldībām,” komentē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe.

Identificējot izplatītākās problēmas pašvaldību darbā ar jauniešiem, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja Vladislava Šķēle atzīmē, ka vienas no biežākajām problēmām pašvaldībās ir vietas un finanšu trūkums, kas ietekmē gan darbinieku algas, gan vietējo iniciatīvu un projektu finansēšanu. Tāpat arī zināms izaicinājums ir darbinieku apmācīšana, jo lielai daļai jaunatnes darbinieku joprojām trūkst kompetences un zināšanu, lai strādātu ar jauniešiem. Viens no šiem iemesliem ir jaunatnes speciālistu mainība – šogad pašvaldībās nomainījušies 32% darbinieku.

Ar konferences uzskates materiāliem iespējams iepazīties  šeit. 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli