Atskats uz Jūrmalas jauniešu dienu 2017

Šī gada 9. septembrī Latvijas Jaunatnes padome viesojās Jūrmalā, kur jau otro gadu Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs, Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centrs, sadarbībā ar Jūrmalas jauniešu domi īstenoja Jūrmalas pilsētas domes finansētu pasākumu “Jauniešu diena Jūrmalā 2017”. Jauniešu dienas galvenais mērķis ir veicināt jaunatnes darba popularizēšanu Jūrmalas pilsētā, popularizēt jauniešiem piedāvātās iespējas attīstīt savus talantus, kā arī radīt vidi Jūrmalas jauniešu organizāciju sadarbībai un jaunu biedru piesaistīšanai.
Par galveno “Jauniešu diena Jūrmalā 2017” elementu tika izvēlētas durvis, kas atver neizmērojamo jauniešu talantu “visumu”. Tāpat kā visums, arī jauniešu talanti un intereses ir neizmērojamas. Šīs dienas laikā jauniešiem bija iespēja par to pārliecināties pašiem: deja, sports, māksla, mūzika, iesaiste nevalstiskajās organizācijās, zinātne - viens apzīmējums, tik daudz to izpausmes veidu.
“Jauniešu dienu Jūrmalā 2017” jauniešu pasākums tika iedalīts divās daļās.
Kontrolpunktu sadaļa “Visums atver visu”, kuras ietvaros bija jāveic: “RullRoll” skituļnomas Dzintaru mežaparkā, Jūrmalas regbiju kluba “RK Jūrmala”, biedrības “Jaunietis jaunietim”, Latvijas jaunatnes padomes, Bulduru dārzkopības vidusskolas audzēkņu pašpārvaldes, Jūrmalas jauniešu domes, Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra, Jūrmalas Jaunsardzes, 3.jūras skautu vienības, Latvijas Inline hokeja federācijas, Jūrmalas basketbola komandas un Jūrmalas jauniešu domes sagatavotos uzdevumus.

Latvijas Jaunatnes padomes sagatavotajā kontrolpunktā jaunieši tika aicināti paskatīties uz esošo situāciju savā pašvaldībā caur Strukturētā dialoga prizmu un izveidot ieteikumus, ko pašvaldībā varētu risināt ar Strukturētā dialoga palīdzību. Jauniešu ieteikumi pēc to apkopošanas tiks publicēti. 

Šīs sadaļas noslēgumā, pēc Jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājas Irēnas Kausinieces uzrunas, kura uzsvēra šādu pasākumu nozīmību jauniešu audiitorijai, tika izsniegti diplomi veiklākajām, rezultatīvākajām un radošākajām komandām, saņemot balvas no piedzīvojuma parka “Tarzāns”, kafejnīcas “Kūriņš” un Jūrmalas pilsētas domes, izsniegtas pateicības pasākuma organizatoru komandai un izteikts skaļš paldies visām organizācijām, kas sniedza savu ieguldījumu šīs dienas tapšanā. Visu “visums atver visu” pasākuma sadaļu bija iespēja redzēt darbībā grafiti mākslinieku Renāru Cauni, kurš grafiti tehnikā apstrādāja durvis, kas turpmāk kalpos kā ceļojošā, informatīvā platforma aktuālākajai informācijai jauniešiem Jūrmalas pilsētā. Vakara sadaļā: jauniešu grupa “The Creek”; Agnese Rakovska; Jūrmalas jauniešu “BG studija” dejotāju paraugdemonstrējumi; pasākuma apmeklētāju “dance battle”; Jūrmalas jauno dzejnieku, repa gabalu rakstnieku brīvā mikrofona sadaļa “Katrs ar savu gabalu”; dzejas slameris, reperis Ipstens Kūns; vakara noslēgumā ansis, kā arī visu vakara sadaļu bija iespēja atvilkt elpu “Atelpas stūrī”, vērojot koncertu, iepazīstoties tuvāk ar jauniešu aktivitātēm caur Jūrmalas jauniešu youtube kanālā publicētajiem pasākuma atskata video un atstāt savu vēlējumu uz vienām no durvīm uz visumu ar grafiti krāsām. Pasākuma noslēgumā dalībnieki veidoja kopīgu zīmējumu, kas tika uzņemts ar dronu- jauniešu māja, lai uzsvērtu cik nepieciešama jauniešiem ir sava vieta, “Par jauniešu māju jaunajā Kauguru atpūtas parkā!”. Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centrs vēlas teikt paldies visiem atbalstītājiem, jauniešu organizatoru komandai, organizāciju pārstāvjiem, komandu dalībniekiem par izturību, aktivitāti, radošumu un pozitīvismu. Paldies visiem, kas tic, ka jaunieši var! Sīkāku atskatu par pasākuma norisi (foto, video) varat meklēt Facebook lapā @jurmalasxjauniesi,
youtube Jūrmalas jaunieši, kā arī instagram profilā jurmalas jauniesi. 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli